23.9 C
İstanbul
24 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

12 EYLÜL 2021

Ayasofya başimamı Boynukalın, “Anayasa’da İslam olsun” etiketiyle yaptığı paylaşımında Anayasa’dan laiklik kaldırılmasını istedi. ( 4 Şubat 2021)

Ayasofya Camii’nde yapılan bir törende Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanının (Kendileri de Atatürk’e lanet okumuştu.) katıldığı bir törende Ayasofya Camii İmamı Atatürk’e lanet okudu. (29 Mayıs2021)

Mısır’daki darbeye – bence haklı olarak – karşı çıkan Erdoğan, Afganistan’da yönetimi silah zoruyla ele geçiren Taliban konusunda “Türkiye’nin Taliban’ın inancıyla alakalı ters bir yanı yok. Daha iyi anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum.” dedi. (21 Temmuz 2021)

Diyanet İşleri Başkanı ( 6 Eylül 2021) bu kez; ‘İnanç işte insan ile Allah arasında olsun, evine yansımasın, ticaretine yansımasın, siyasetine yansımasın, adaletine, yargısına yansımasın’…
Görüyorsunuz ya ortalığı ayağa kaldırıyorlar. İnançtan ayıklansın oralar, adeta bu düşünce insanlığı bu noktaya getirmektedir.” diye konuştu.

Ve AKP’nin bir eski milletvekili ,“90 senedir dindarlara hayatı zehir etmeye çalışanların ve toplumu İslam’dan uzaklaştırmaya çalışanların tek gerekçeleri laiklik.

İşte tam da bu sebeple istismarı önlemek için laiklik ilkesi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi ya anayasadan çıkarılmalı ya da istismarı engelleyecek netlikte tarif edilerek yer almalıdır.” diyerek meramlarını açıkça dile getirdi. ( 12.9. 2021)

12 Eylül darbecileri öğretmen yetiştiren kurumlardaki milliyetçi, solcu; sosyal demokrat; Atatürkçü eğitimcileri buralardan alırken nedense dini bütün meslektaşlarımıza dokunmadı. Onların birçoğu da kolayca akademik kariyer edindi.

Sizce, 70 yıldır devletin A’dan Z’ye tüm kurum ve kuruluşları ellerinde olduğu halde hâlâ niye salya sümük ağlaşır bu cenah?

Siz de “Kifayetsiz muhteris!” diye bir şey duydunuz mu hiç?

Ülkede sayıları kimilerine göre 4 Milyon kimilerine göre 10 milyon göçmen/ sığınmacı/ vatansız var.

Peki, bunca yabancı konusunda devletin bir gelecek planlaması var mı?

Bilmem haberiniz var mı? Son iki günde 4 şehidimiz var. Bitti dedikleri terör yüzünden son dokuz ayda 60 yiğidimizi yitirmişiz.

Kuzum, siz dün akşam TV’lerde hangi programı seyretmiştiniz?
Corona salgınından ölümler bakımından Avrupa liderliğine oynuyormuşuz.
Bu habere Hollanda’ya 6/1 yenilmek kadar üzülmediniz değil mi?
Son ayın enflasyonu, hokus pokusçulara göre bile % 19.25. Memurlara yapılan zam ise % 5.
Bu arada bu zammı alkışlayan sendika başkanının maaşı 32 binden 36 bine çıkmış.
O başkanı orada tutan memurlardan sesini çıkaran oldu mu hiç?
Hani ben duymadım da…

Ülkemizde her dört gençten biri işsizmiş.
Corona aşı karşıtları miting yapmasına izin verilen güzel ülkemde sizce işsiz gençler de miting yapabilir mi, ne dersiniz?
Ne dersiniz, Laiklik karşıtı olduklarından da asla kuşkumuz olmayanların bu günlerde seslerinin daha çok çıkıyor olması “cambaza bak!” aldatmacası olmasın sakın!
Oğlum dün kırk bir yaşını da aştı.

Kimsenin kuşkusu olmasın ki, biz kendisini “devlet” zanneden “Alicengiz”lerin her türlü baskısına, keyfiliğine ve nobrablığa karşın dünden daha güçlü ve bilinçli olarak Atatürk’ün çağdaşlık meşalesini taşımaya devam ediyoruz.
Diyalektik bana hep şunu öğretti:

Eninde sonunda akıl kazanır
Bilim ve fen kazanır…
Emek kazanır…
Erdem kazanır…

Kimsenin kuşkusu olmasın biz kazanacağız…

Hamdi Topçuoğlu

Facebook Yorumları
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin

232BeğenenlerBeğen
114TakipçilerTakip Et
349TakipçilerTakip Et
2,300AboneAbone Ol
- Reklam -

En Son Eklenenler