33.2 C
İstanbul
20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

BİZ SENLE GÜZELİZ

Ne düşüneyim be facebook? Sen ayrı bir dünyasın, tertemiz, pırıl pırıl. Senin sayfalarında herkes dürüst. Yalancıya, dolandırıcıya hemen kızgın yüz tıklayıveriyor. Herkes çevreci ve doğasever. Buradaki bütün insanlar kedileri, köpekleri hatta kurdu kuşu, deveyi pireyi bile seviyor. Burada tanıdığım hiç kimse küfür etmiyor. Kadın haklarına saygılılar. Hatta kadınlara karşı pozitif ayrımcılık uygulanması gerektiğini düşünüyor. Yerlere çöp atan hiç kimse yok. Yağmuru, denizi, karla kaplı yamaçları, ırmakları, küçük köyleri, köy yaşamını, organik üretim yapmayı, sağlıklı gıdalar tüketmeyi herkes seviyor. Bunun sadece kendileri için değil tüm insanlar için istiyorlar. Politikacılar hiç sevilmiyor. Rüşvet alan yöneticiler,, haksız kararlara imza atan hakimler, torpil yapanlar ve yaptıranlar da…Kapitalistler hiç sevilmiyor, emeği sömürenler, servet içinde yüzen sendikacılar, sokakta yaşayanlara, yoksul ve yaşlı insanlara kötü davrananlar…

Senin sayfalarında bir başkayız sanki be facebook. Rüyada gibiyiz. Hepimiz çocukları severiz, öğretmenlerimizi, annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, okuldaki tüm çocukları, sokaktakileri, çalgıcıları, kağıt toplayanları , tinercileri bile. Sanatın bütün dallarını severiz, Mimari, müzik, heykel, illa da kitapları ve okumayı. Sporda sadece futbol tutkunu değiliz bez. Atletizmi de severiz, polo, hokey, kriket, ritmik jimnastik ve su sporlarının hepsini. Ağırlıkla derine inme nasıl bir spordur bilmem ama onu bile severiz.

Nü düşüneyim be facebook? Sen bambaşka bir dünyasın. Burada paylaşmayı seven insanlar var. Örgütlü olmayı savunan insanlar. Dürüst doktorlar, onurlu öğretmenler, donanımlı akademisyenler, fedakar, çalışkan ve güzel bir dünya düşü kuran insanlar var. Bir kaç öfkeli insan var ama sus, otur, dur , akıllı ol uyarılarından anlayanlar. Komşularını, sokağını, köyünü, kentini seven insanlar. Akıllı telefonlara beynini saplayıp yürüyen, bastığı yeri bile görmeyenlere gülenler var. Sanal değil gerçek insan olalım, sokaktaki, otobüsteki, iş yerindeki hatta evindeki insanlarla daha çok iletişim içinde olalım diyenler.

Sen olmayınca bizim içimizden başka bir insan çıkıyor. bambaşka biri oluveriyoruz. Sanalda güzeliz, gerçekte çekilmez hatta hırçın. Sen ne güzel ortamsın be facebook.

Seninle güzeliz biz, seninle çiçek, derecesi tutmamış çakma rakı gibisin

Ekim 2019 – İzmir
Seyfullah

Facebook Yorumları
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin

232BeğenenlerBeğen
114TakipçilerTakip Et
349TakipçilerTakip Et
2,300AboneAbone Ol
- Reklam -

En Son Eklenenler