30 C
İstanbul
14 Haziran 2024, Cuma
spot_img

Büyükşehir Arda’ya çalışıyor!

Hey gidi Arda… Futbolcuydu, siyasete heveslendi… Şeytana uydu, referandumda “Rıdvan hocam çağrını aldım. Güçlü bir Türkiye için ben de varım. Burak Yılmaz sen de var mısın kardeşim?” diye seslendi. Vurdu, kırdı, racon kesti, ana avrat düz gitti. Kariyerindeki düşüş genç sporculara örnek olacak cinstendi…

Önce Barcelona’da kadro dışı kaldı. Avrupa’da kulüp bulamadı. Çin’e kapağı atamadı. Amerika arandı, tarandı, ses çıkmadı. Galatasaray’a haber yolladı. Terim gelince iş yattı. Beşiktaş’ı yokladı. Cevap alamadı. Tanıdıklarını araya soktu yine olmadı. En büyük sorun devasa kontratıydı. Kimse Arda için paraya kıyamadı.

Sonunda Başakşehir taliplisi oldu, teklifi yaptı, görüşmelere başladı. Maaşın yarısını biz öderiz diğer yarısını siz ödeyin teklifini getirdi. Bu sezonun ikinci yarısı için 4 milyon Euro (18 milyon TL), gelecek sezon için ise 6 milyon Euro (27 milyon TL) ödemeyi teklif etti. Şimdi Barcelona’nın cevabı bekleniyor.
Üç büyük kulübün bile bütçesini zorlayacak büyüklükte bir parayı, nasıl teklif edebiliyor bir belediye takımı? Ona bakalım…
Eski İstanbul Büyükşehir Spor Kulübü Futbol Takımı adını değiştirerek ‘Başakşehir’e evrildi. Belediyenin üst düzey yöneticileri kulüpteki görevlerine devam etti. Takım, yıldız transferlerle dikkati çekti.

İyi de belediye takımlarının taraftarı yoktur. Forma satamaz, kombine pazarlayamaz. Başarı paraya endekslidir. Harcadıkça puanlar gelir. Peki, paranın kaynağı neresidir? Belediyeye vergi veriyorsun, çöp toplasın, asfalt döksün diye… İngiltere’den futbolcu transfer ediyor. Benim verdiğim vergi ile hem de benim takımıma karşı oynuyor. Cayır cayır primlerini yatırıyor.

Olmayan taraftarla üç büyükleri kıskandıracak milyon dolarlık sponsorluklar alıyor. Bağışların ardı arkası kesilmiyor. Kasalarına adeta para akıyor. Avrupa’da hiçbir takımın teklif dahi götüremediği Arda için Barcelona ile pazarlığa oturuyor!
Fesatlığımdan herhalde, para kaynağı deyince benim aklıma niyeyse Aziz Yıldırım’ın; “İhale şartnamelerini bilmiyoruz. İstedik vermediler” demesi geliyor. Başakşehir Başkanı’nın naklen yayın ihalesinde anlaşılan 3 milyar dolarlık kuru sabitleyerek ihaleyi kazanan Beinsports’a milyonlarca dolar kâr ettirmesinden bahsediyor.

Yahu İstanbul Belediyesi parasızlıktan toplam sözleşme bedeli 13 milyar lirayı bulan altı metronun yapımını durduruyor. İhaleleri iptal ediyor. Belediyeden devşirilen takım milyonlarca dolarlık transferlerle şampiyonluğa oynuyor. Arda; “Güçlü bir Türkiye için ben de varım” diyor. Tencere yuvarlanıyor, kapağını buluyor!

Murat Muratoğlu
http://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/murat-muratoglu/buyuksehir-ardaya-calisiyor-2167264/

Facebook Yorumları
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Diğer Yazıları

Bizi Takip Edin

232BeğenenlerBeğen
114TakipçilerTakip Et
349TakipçilerTakip Et
2,300AboneAbone Ol
- Reklam -

En Son Eklenenler